Política de cookies

1. NORMATIVA APLICABLE

L'apartat segon de l'article 22 de la Llei 34/2002, de 11 de juliol, de Serveis de la Societat de la Informació i de Comerç Electrònic (en endavant, LSSI-CE), estableix el següent:

Els prestadors de serveis podran utilitzar dispositius d'emmagatzematge y recuperación de dades en equips terminals dels destinataris, als condicionde que els mateixos hagin donat el seu consentiment després que se'ls hayafacilitado informació clara i completa sobre la seva utilització, en particular, sobreels finalitats del tractament de les dades, d'acord amb el que disposa la LeyOrgánica 15/1999, de 13 de desembre, de protecció de dades de caràcter personal.

Quan sigui tècnicament possible i eficaç, el consentiment de l'destinatariopara acceptar el tractament de les dades es pot facilitar mitjançant l'ús delos paràmetres adequats del navegador o d'altres aplicacions, siempreque aquell hagi de procedir a la seva configuració llarg de la instal·lació oactualización mitjançant una acció expressa a aquest efecte.

Això no impedeix el possible emmagatzematge o accés d'índole técnicaal sol cap de efectuar la transmissió d'una comunicació per una xarxa decomunicaciones electròniques o, en la mesura que resulti estrictamentenecesario, per a la prestació d'un servei de la societat de la informaciónexpresamente sol·licitat pel destinatari.

Segons recull la "Guia sobre l'ús de les cookies", publicada per l'Agència Espanyola de Protecció de Dades (en endavant, AEPD) en l'any 2013, la LSSI-CE és aplicable a qualsevol tipus d'arxiu o dispositiu que es descarrega en l'equip terminal d'un usuari amb la finalitat d'emmagatzemar dades que podran ser actualitzats i recuperats per l'entitat responsable de la seva instal·lació. La cookie és un d'aquests dispositius d'ús generalitzat per la qual cosa, d'ara endavant, anomenarem genèricament aquests dispositius com cookies.

Queden exceptuades del compliment de les obligacions establertes en l'article 22.2 de la LSSI-CE les cookies utilitzades per a alguna de les següents finalitats:

• Permetre únicament la comunicació entre l'equip de l'usuari i la xarxa.

• Estrictament prestar un servei expressament sol·licitat per l'usuari.

2. TIPUS DE COOKIES SEGONS LA SEVA FINALITAT

Una cookie és un fitxer que es descarrega al seu ordinador en accedir a determinades pàgines web. Les cookies permeten a una pàgina web, entre altres coses, emmagatzemar i recuperar informació sobre els hàbits de navegació d'un usuari o del seu equip i, depenent de la informació que continguin i de la forma en què utilitzi el seu equip, es poden utilitzar per reconèixer a l'usuari.

Tal com recull la "Guia sobre l'ús de les cookies" de l'AEPD, segons la finalitat per a la qual es tractin les dades obtingudes a través de les cookies, podem distingir entre:

• Cookies tècniques: Són aquelles que permeten a l'usuari la navegació a través d'una pàgina web, plataforma o aplicació i la utilització de les diferents opcions o serveis que en ella hi hagi com, per exemple, controlar el trànsit i la comunicació de dades, identificar la sessió, accedir a parts d'accés restringit, recordar els elements que integren una comanda, realitzar el procés de compra d'una comanda, realitzar la sol·licitud d'inscripció o participació en un esdeveniment, utilitzar elements de seguretat durant la navegació, emmagatzemar continguts per a la difusió de vídeos o so o compartir continguts a través de xarxes socials.

• Cookies de personalització: Són aquelles que permeten a l'usuari accedir al servei amb algunes característiques de caràcter general predefinides en funció d'una sèrie de criteris en el terminal de l'usuari com ara serien l'idioma, el tipus de navegador mitjançant el qual accedeix al servei, la configuració regional des d'on accedeix al servei, etc.

• Cookies d'anàlisi: Són aquelles que permeten al responsable de les mateixes, el seguiment i anàlisi del comportament dels usuaris dels llocs web als quals estan vinculades. La informació recollida mitjançant aquest tipus de galetes s'utilitza en el mesurament de l'activitat dels llocs web, aplicació o plataforma i per a l'elaboració de perfils de navegació dels usuaris d'aquests llocs, aplicacions i plataformes, per tal d'introduir millores en funció de l'anàlisi de les dades d'ús que fan els usuaris del servei.

• Cookies publicitàries: Són aquelles que permeten la gestió, de la forma més eficaç possible, dels espais publicitaris que, si escau, l'editor hagi inclòs en una pàgina web, aplicació o plataforma des de la qual presta el servei sol·licitat basant- criteris com el contingut editat o la freqüència en què es mostren els anuncis.

• Cookies de publicitat comportamental: Són aquelles que permeten la gestió, de la forma més eficaç possible, dels espais publicitaris que, si escau, l'editor hagi inclòs en una pàgina web, aplicació o plataforma des de la qual presta el servei sol·licitat. Aquestes galetes emmagatzemen informació del comportament dels usuaris obtinguda a través de l'observació continuada dels seus hàbits de navegació, el que permet desenvolupar un perfil específic per mostrar publicitat en funció del mateix.

3. PRINCIPI D'INFORMACIÓ

En compliment del que estableix l'article 5 de la Llei Orgànica 15/1999, de 13 de desembre, de protecció de dades de caràcter personal (d'ara endavant, LOPD), l'informem de manera expressa, precisa i inequívoca que la informació que es obtingui a través de les cookies que s'instal·lin en el seu ordinador serà utilitzada amb les següents finalitats:

Anàlisi de trànsit,

Els destinataris de la informació que s'obtingui a través de les cookies que s'instal·lin en el seu ordinador seran les següents entitats:

• L'editor responsable del web i responsable del tractament: Roberto Esparcia

• Si és el cas, les entitats directament relacionades amb l'editor responsable del web que expressament es relacionin a continuació:

World Centure

4. PRINCIPI DEL CONSENTIMENT

El consentiment per a la instal·lació de les cookies s'entendrà prestat a través de la marcació de la casella relativa a l'acceptació de la "Política de cookies" disposada a aquest efecte a la nostra pàgina web.

En els casos en què l'usuari no manifesti expressament si accepta o no la instal·lació de les cookies, però continuï utilitzant la pàgina web o l'aplicació s'entén que aquest ha donat el seu consentiment, informant expressament la nostra entitat de la possibilitat de bloquejar o eliminar les cookies instal·lades en el seu equip mitjançant la configuració de les opcions del navegador en el vostre ordinador.

5. CARÀCTER FACULTATIU DE LA INSTAL·LACIÓ DE COOKIES

Si bé l'acceptació de la instal·lació de les cookies al seu ordinador és facultativa per a vostè, la negativa a la seva instal·lació pot suposar que la funcionalitat de la pàgina web quedi limitada o no sigui possible, la qual cosa impossibilitaria la prestació de serveis per part de la nostra entitat a través de la mateixa.

6. DESACTIVACIÓN DE COOKIES

L'usuari en tot moment podrà canviar la configuració de les cookies, bloquejar o desactivar-les. Per a això li facilitem la manera en els principals navegadors.

CHROME: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=es

EXPLORER: http://windows.microsoft.com/es-es/windows-vista/Block-or-allow-cookies

FIREFOX: http: //support.mozilla.org/es/kb/habilitar-y-deshabilitar-cookies-que-los-sitios-we

SAFARI: http: //www.apple.com/es/privacy/use-of-cookies/

Així com les cookies a tercers AdWords de Google:

http://www.google.es/intl/es/policies/technologies/cookies/

PT JUST DREAM BIG no es fa responsable del contingut i veracitat de les polítiques de cookies dels tercers.

7.PRINCIPIO DE SEGURETAT DE LES DADES

PT JUST DREAM BIG es compromet al compliment de la seva obligació de secret respecte de les dades de caràcter personal i del seu deure de guardar-les i adoptarà totes les mesures d'índole tècnica i organitzativa necessàries que garanteixin la seguretat de les dades de caràcter personal i evitin la seva alteració , pèrdua, tractament o accés no autoritzat, tenint en compte l'estat de la tecnologia, la naturalesa de les dades emmagatzemades i els riscos a què estiguin exposats, tant si provenen de l'acció humana o del medi físic o natural, desenvolupades en el Títol VIII del Reial Decret 1720/2007, de 21 de desembre, pel qual s'aprova el Reglament de desenvolupament de la Llei Orgànica 15/1999, de 13 de desembre, de protecció de dades de caràcter personal.

8.EJERCICIO DE DRETS

En compliment del que estableix la LOPD i el Reial decret 1720/2007, de 21 de desembre, pel qual s'aprova el Reglament de desenvolupament de la mateixa, el destinatari del servei pot exercitar, en qualsevol moment, els drets d'accés, rectificació, cancel·lació i oposició davant el responsable del fitxer o del tractament, adjuntant fotocòpia del seu DNI.

9.RESPONSABLE DEL FITXER O DEL TRACTAMENT

El responsable del fitxer o del tractament és PT JUST DREAM BIG


enviar un whatsapp  enviar un whatsapp